BiOBUDDi - Vybudujte lepší zajtrajšok!

Od našich biologických materiálov až po výrobu v Holandsku zvyšujeme povedomie o udržateľnosti a zároveň dodávame nepochybne bezpečné výrobky. Veríme, že najlepší spôsob, ako podporiť environmentálne zmeny, je prostredníctvom tovaru, ktorý ľudia kupujú a denne používajú. Spoločnosť BiOBUDDi sa zaviazala budovať lepší zajtrajšok!

V roku 2015 začal Steven van Bommel spolu so svojím tímom pracovať na vývoji väčších hračiek z ekologických materiálov. Poznal trh s hračkami vďaka svojim súčasným podnikom a začal prieskum. Dostal sa do kontaktu s niekoľkými odborníkmi v tejto oblasti, ktorí sa už roky zaoberali alternatívnymi plastovými formami. Tí mu vedeli povedať všetko o alternatívnych materiáloch a spoločne začali s testovaním. Bol to dlhý a zložitý proces. Počas neho sa začala aj spolupráca s holandskou univerzitou The Wageningen University. Rodinná spoločnosť hľadala pomoc vo všetkých smeroch, aby sa tento skvelý projekt mohol rozbehnúť. Mnohé testy počas prvých dvoch rokov neprebiehali podľa očakávaní. Investovalo sa bez toho, aby sa dosiahli požadované výsledky. Veľký význam mal najmä výber materiálu. V roku 2017, po dvoch rokoch mimoriadne tvrdej práce, sa konečne dostavil úspech, ktorý bolo možné osláviť. Hračkárske bloky bolo možné vyrobiť z materiálu, ktorý spĺňal požiadavky. Bola zaregistrovaná značka BiOBUDDi a prvé sady hračiek sa dostali na trh v Holandsku koncom roka 2017! Spoločnosť BiOBUDDi vytvorila veľmi špeciálnu zmes. Dlhý vývoj v spolupráci s odborníkmi v tejto oblasti a univerzitou vo Wageningene sa nakoniec vyplatil. Zmes mala požiadavky na pružnosť a tvrdosť, tehličky si zachovali svoj tvar. Taktiež sa dali ľahko zostaviť a rozobrať, a to aj najmenšími deťmi. Koncom roka 2017 bola celá zmes certifikovaná inštitútom TÜV Rheinland (v Nemecku), čo dokázalo, že hračky majú vysokú biologickú triedu.

Prírodná zlúčenina

Aby sa zabránilo ďalšiemu zvyšovaniu teploty našej planéty, spoločnosť BiOBUDDi hľadala zdroj, ktorý absorbuje oxid uhličitý. Zdroj, ktorý je recyklovateľný a použiteľný na výrobu hračiek pre deti. Tieto vlastnosti sme objavili v rastlinách cukrovej trstiny. Tieto rastliny absorbujú oxid uhličitý, aby mohli rásť, a zároveň ho premieňajú na kyslík. Rastliny cukrovej trstiny sa používajú v potravinárskom priemysle, ale aj na výrobu odevov a liekov - veľa využití, ale zostáva aj nejaká nepoužiteľná časť. A to je hlavná časť prírodnej zlúčeniny, ktorú spoločnosť BiOBUDDi používa pre svoje výrobky.

Nevyužiteľná časť tohto spracovania cukrovej trstiny sa môže použiť na výrobu bioetanolu, to je druh alkoholu, ktorý sa používa na výrobu zeleného polyetylénu (Green PE). Tento polyetylén sa v Európe skladá z niektorých ďalších prírodných zdrojov.

Zmes, ktorá sa z neho vytvára, je patentovaná spoločnosťou BiOBUDDi. Všetky výrobky BiOBUDDi sa vyrábajú zo zlúčeniny, ktorá je vysoko biologická, a sme jediní, ktorí túto jedinečnú zlúčeninu na svete používajú. Ide o proces, ktorého výsledkom je veľká úspora CO2 v atmosfére.